Giriş Yap

Şifremi Unuttum

Albüm Detay Fotoğraf Galerisi

ALBÜM SAYFASI
ZİRAAT BANKASI ZG TARIM A.Ş İLE DÜVE ÇİFTLİĞİ İÇİN ORTAKLIK SAĞLANDI Fotoğraflarımız

KAYSERİ DAMIZLIK BİRLİĞİ İLE ZG TARIM PİYASALARI AŞ, DİŞİ HAYVANLARI EKONOMİYE KAZANDIRMAK AMACIYLA ORTAKLIK ANLAŞMASI İMZALADI
Kayseri İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile ZG Tarım Piyasaları A.Ş arasında ortaklık kurulmasına ilişkin sözleşme imzalandı.
İmzalanan sözleşme ile kurulan ortaklık, Kayseri İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyelerinin satmak istedikleri 6-13 aylık yaşta ve pedigri (ana baba) kaydı olan dişi hayvanları üreticiden satın alarak bakım ve beslenmesini yaptıktan sonra talep eden üreticilere satacak. Bu modelle, damızlık hayvan ithalatının azaltılmasına, bu konudaki dış ticaret açığının kapatılmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir.
Kayseri Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğimiz üreticilerimize götürmüş olduğu hizmet kervanına yapılan bu sözleşme ile bir yenisini daha eklemiş ve damızlık düve işletmeleri yatırımlarına da büyük ölçüde katkı sağlamayı başarmıştır.
Sözleşme imza törenine Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf, Tarım Politikaları Bölüm Başkanı Şirin Hasçetin, Kayseri Bölge Yöneticisi Serdar Eldemir, ZG Tarım Piyasaları A.Ş Hayvancılık Operasyonları Direktörü Bilsay Kancı ile Kayseri İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanı Günay Çakı ve Başkan Yardımcısı Talip Akçakaya katıldılar.
İmzalanan protokol sonrası açıklama yapan Kayseri İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Günay Çakı; “tarım piyasalarındaki dalgalanmaların olumsuz etkilerine dayanıklı ve istikrarlı bir fiyat yapısı kurulması çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla İlimiz hayvancılığında her zaman öncü kurum olan ve yeniliklere imza atarak lokomotif görevi üstlenen Kayseri İli Damızlık Sığır Yetiştirici Birliği ile çiftçinin ve yetiştiricinin her zaman karagün dostu ve destekçisi olan Ziraat Bankası’nın birlikte omuzlarına aldığı bu yükün kıymetinin ve sorumluluğunun bilicindeyiz. Emeği geçen ve katkısı olan herkese tüm üyelerimiz ve üreticiler adına teşekkür ederim” dedi


Resimlerin üzerine tıklayarak büyük boyutlu hallerini ve varsa açıklamalarını görebilirsiniz.