Giriş Yap

Şifremi Unuttum

Albüm Detay Fotoğraf Galerisi

ALBÜM SAYFASI
Kdsyb İstisnai Belgesini Aldı Fotoğraflarımız

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINDAN

DAMIZLIK YETİŞTİRİCİLERİNE SÜPER DESTEK

“Tarlada ve Çiftlikte olan birlikler artık sahada ve pazarda olacak”

 

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kayseri İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin talebi üzerine Islah Amaçlı Hayvan Yetiştirici Birliklerinin bünyesinde kurulan iktisadi işletmelerin 4734 sayılı Kamu İhale Kanun' un 3' Üncü maddesinde yer alan üretici sıfatına haiz olduğunu onayladı.              

Islah amaçlı kurulan Damızlık Sığır, Arı, Manda, Damızlık Koyun Keçi  Yetiştiricileri  Birlikleri bünyesinde kurulan iktisadi işletmelerin  Kamu İhale Kanunu kapsamında yapılan ihalelere  katılmaları halinde 4734 sayılı Kanun kapsamına giren kuruluşlarca, kuruluş amacı veya mevzuatı gereği işlemek, değerlendirmek, iyileştirmek veya satmak üzere, tarım ve hayvancılıkla ilgili ürün alımları, müstahsil, ilk işleme niteliğindeki işletme ve tesisleri işleten üreticiler ve bunların ortağı bulundukları tarımsal amaçlı kooperatifler ile üretici birliklerinden, ayrıca TİGEM' den ve AOÇ' dan doğrudan, 4734 sayılı Kanunun 3 üncü maddesinin (a) bendine göre yapabilecekleri belirtildi.

Tarım ve Orman Bakanlığının bu yeni düzenlemesi ile ilgili olarak açıklama yapan Kayseri Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Günay Çakı; zor durumda olan tarım işi ile ilgilenen çiftçilerimiz ve Birliklerimize Ülkemiz Hayvancılığına Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından adeta süper bir destek sağlamıştır dedi.

Çakı sözlerini şöyle sürdürdü; Bu düzenlemeyle Tarlada ve Çiftlikte olan birlikler artık sahada ve pazarda olacaktır.

 Çünkü kar amacı gütmeyen Birliklerin üyelerinin üretmiş olduğu ürünlerin gerçek değerini bulması amacıyla kurulan işletmelerin üretmiş olduğu ürünlerin serbest piyasadaki ticari kuruluşlarla rekabet etmesinin mümkün olmadığı herkes tarafından bilinmektedir.

 Bu düzenleme sayesinde Kamu kuruluşlarının yapmış olduğu ihalelerde bizler gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlara ait ticari kuruluşların ürünlerinin tercih edilmesine katkı sağlanmaktadır. 

Kayseri Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak yapmış olduğumuz başvuruyu inceleyen Bakanlığımız uzmanlarının yaptıkları araştırmalar sonucunda Tüm ülke genelindeki Damızlık Sığır yetiştiricileri Birliklerimiz yanı sıra Manda ve Arı yetiştiricileri birliklerimizin de bu kanun kapsamına alınması bizleri memnun etmiştir.

Bu düzenlemenin yapılmasında emeği geçen ve katkısı olan Başta Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli, ve özellikle özel gayretlerinden dolayı Bakan yardımcımız Mustafa Aksu’ya Birliğimiz ve Tüm Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği adına teşekkür ediyorum. Kararın tüm çiftçilerimize, besicilerimize, tarım ve hayvancılık işi ile uğraşan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum


Resimlerin üzerine tıklayarak büyük boyutlu hallerini ve varsa açıklamalarını görebilirsiniz.