Giriş Yap

Şifremi Unuttum

Albüm Detay Fotoğraf Galerisi

ALBÜM SAYFASI
Hunat Camisinde Hunat Ayran İkramı Fotoğraflarımız

DAMIZLIK BİRLİĞİ MİLLİ İÇECEĞİMİZ AYRANIN TÜKETİMİNE DİKKAT ÇEKTİ

Dünya Süt Günü etkinlikleri kapsamında Kayseri Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarihi  Hunat Camisinde Teravih sonrası cemaate ayran ikramında bulundu. Hunat camisi önünde cemaate ayran ikram etkinliğine Kayseri İl Tarım Orman Müdürü Mustafa Şahin konuşmasında;1956 yılında Birleşmiş Milletlerin kararıyla alınan ülkemizde 1991 yılında kabul edilmiş olan ‘Dünya Süt Günü’nü kutluyoruz dedi.

Kayseri Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Günay Çakı açıklamasında; özellikle ramazan ayında bilinçsizce tüketilen içecekler yerine milli içeceğimiz olan ayranın tüketimine dikkat çekmek ve dünya süt gününün önemini vurgulamak için bu gün buradayız sütün, ayranın ve yoğurttun faydalarını burada saymakla bitmez insanlarımızın milli içeceğimiz olan ayranı, sütü ve yoğurttu bol bol tüketmelerini talep ediyorum.  

Maalesef süt tüketiminde Avrupa Birliği’nin çok gerisinde bulunuyoruz. Avrupa ülkelerinde yıllık bir insanın tükettiği süt miktarı 89 litre, ülkemizde de 24-26 litre arasındadır. Bunu yaygınlaştırıp bizim de Avrupa ülkelerindeki gibi süt tüketimini teşvik etmemiz lazım” dedi.

Süt ve süt ürünlerinin insan sağlığı için anlamı ve değeri herkes için bilinmektedir. Yoğurtun doğal antibiyotik olduğunu artık bilmeyen yok. Yoğurtu herkesin tüketmesinde yarar var. Yoğurt, vazgeçilmez besin kaynağıdır. İnsanlarımızın yoğurt ve milli içeceğimiz ayran tüketimi konusunda çok ısrarcı olmalarını istiyorum dedi.Hunat markasının tanıtımının da yapıldığı etkinlikte, ayranın doğal bir antibiyotik olduğunu vurgulayan Başkan Çakı; üretici örgütünün ürünü üretici ile tüketiciyi buluşturan bir marka insan sağlığını tehdit etmeyen geleneksel bir tat milletimizin de bolca tüketmelerini tavsiye ediyorum dedi.Her zaman Hunat markasının arkasında duran destek olan Kayseri İl Tarım Orman Müdürlüğüne teşekkürlernii dile getiren Başkan Günay Çakı; Dünya insanları ile beraber Türk milletinin de ‘Dünya Süt Günü’nün bol süt tüketimi, yoğurt ve ayran tüketimi ile geçmesini diliyorum” dedi.

Teravih sonrası cami çıkışında süt ve ayran ikramından çok memnun olan cami cemaati organizasyonda emeği geçen katkısı olanlara teşekkür ettiler.


Resimlerin üzerine tıklayarak büyük boyutlu hallerini ve varsa açıklamalarını görebilirsiniz.